gedik-holding-kapak

Gedik Holding Fotoğraf Sergisi

1 - 31 Aralık 2018

gedik-holding-sanatci

Gedik Holding

Gedik Holding, sanayinin ekmeği olan kaynak ve döküm alanlarındaki 55 yıllık tecrübesini gelecek nesillere taşımak için Odakule’de bir fotoğraf sergisi düzenledi. Ateşin birleştiren gücünden ilham alan ve aynı adla sunulan fotoğraf sergisi, deneyimli foto muhabiri Çağrı Kılıçcı’nın objektifinden çıkan 24 fotoğraftan oluştu. Serginin ana teması ateş, mesajı ise üretim oldu. Geçmişi inşa eden ateş, bugünü biçimlendirirken geleceğe de ayna tutuyor. İnsanı, emeği ve üretimi ateşin etrafında birleştiren fotoğraflar, Gedik Holding’in “hayat için” sloganına da vurgu yapıyor. Yaşadığımız dünyayı şekillendiren kaynak, günlük hayatta kullandığımız her şeyde ve her yerde bulunuyor. Arabalardan gökdelenlere, uçaklardan roketlere hiçbir şey kaynak olmadan mümkün olamazdı. Bu kadar önemli bir alanda, geçmişin tecrübesini bugünün teknolojilerini kullanarak birleştiren ve geleceğin inşasını yapacak olan yetenekleri cezbetmek de Gedik Holding’in önemli misyonları arasında yer alıyor.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
serap-karadeniz-kapak

Serap Karadeniz Resim Sergisi

22 Ekim - 11 Kasım 2018

serap-karadeniz-profil

Serap Karadeniz

Serap Karadeniz’in soyuttan gerçeğe temalı resim sergisi.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
muruvvet-durak-kapak

Mürüvvet Durak, Resim Sergisi

16 - 27 Kasım 2015

muruvvet-durak-profil

Mürüvvet Durak

Günümüzün son dönemlerinde, başarılı işlere imza atan, genç çağdaş sanatçılarından Mürüvvet Durak, 1981 de Isparta'da doğdu. Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim bölümünü 1999 yılında tamamladı. Pamukkale üniversitesi resim bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü sanat hayatını, Anadolu'da çeşitli yerlerlerde etnik araştırmalar yaparak konseptini Semboller ve Nazarlıklar ile belirlemiştir. Mürüvvet Durak'ın çalışmaları, yaratıcı hayalgücü ve düşsellik ekseninde, doğu ve batı motiflerinin dengeli sentezinden oluşmuş özgün çalışmalar olarak değerlendirilebilir.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
saban-tuncer-kapak

Şaban Tuncer, Resim Sergisi

8 - 30 Ekim 2015

saban-tuncer-profil

Şaban Tuncer

1953 yılı Niğde doğumlu sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Niğde`de tamamladıktan sonra 1974 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-iş Bölümü`nü bitirdi. Malatya Hasan Varol Ortaokulu`nda göreve başladı. Sırasıyla Niğde Cumhuriyet Ortaokulu, Niğde Eğitim Enstitüsü, Niğde Eğitim Yüksekokulu ve Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü`nde görev yaptı.

Sanatçı Şaban Tuncer, 1987 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-iş Bölümü`nde lisans tamamladı. Niğde Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Ana Bilim Dalında da yüksek lisansını tamamlayan sanatçı en son görev yaptığı Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü`nden 2003 yılında emekli oldu.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
olga-keles-kapak

Olga Keleş Resim Sergisi

7 Eylül - 2 Ekim 2015