iso-sanat-koleksiyonu-kapak

İstanbul Sanayi Odası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki

25 Eylül - 20 Aralık 2019

Muzaffer Akyol

Mustafa Aslıer

Ertuğrul Ateş

Tanju Demirci

Bayram Gümüş

Seydi Murat Koç

Barış Sarıbaş

Jale Yasan

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
istanbul-sergisi-kapak

XIX. Yüzyıl İstanbulu'ndan Fotoğraflar Sergisi

23 Ocak - 27 Eylül 2019

istanbul-sergisi-sanatci

XIX. Yüzyıl İstanbulu’ndan Fotoğraflar Sergisi

XIX. Yüzyıl sonu ile XX. Yüzyılın başlarında İstanbul’da faaliyet gösteren fotoğraf ustalarının eserlerinden oluşan ve Suna-İnan Kıraç Fotoğraf Koleksiyonu’ndan derlenen “XIX. Yüzyıl İstanbulu’ndan Fotoğraflar” sergisi bir devrin İstanbulu’nu çarpıcı yapıları, gündelik hayatı ve ilginç kişilikleriyle gözler önüne seriyor. Usta fotoğrafçılar James Robertson, Pascal Sébah, Polycarpe Joaillier, Abdullah Biraderler, Guillame Berggren, Mihran İranyan ve Gülmez Biraderler, dönemin ağır ve zahmetli teknikleriyle çekilmiş fotoğraflarla İstanbul’un geçmişteki çehresini belgelemekle kalmıyor, bir sanayi merkezi, hatta büyük bir metropol haline gelmiş, silueti, mimarisi, taşıtları, köprüleri, rıhtımları, caddeleri ve meydanlarıyla bambaşka bir görünüme kavuşmuş olan bu şehrin kıyılarında bizleri keyifli bir yolculuğa çıkartıyor.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
gedik-holding-kapak

Gedik Holding Fotoğraf Sergisi

1 - 31 Aralık 2018

gedik-holding-sanatci

Gedik Holding

Gedik Holding, sanayinin ekmeği olan kaynak ve döküm alanlarındaki 55 yıllık tecrübesini gelecek nesillere taşımak için Odakule’de bir fotoğraf sergisi düzenledi. Ateşin birleştiren gücünden ilham alan ve aynı adla sunulan fotoğraf sergisi, deneyimli foto muhabiri Çağrı Kılıçcı’nın objektifinden çıkan 24 fotoğraftan oluştu. Serginin ana teması ateş, mesajı ise üretim oldu. Geçmişi inşa eden ateş, bugünü biçimlendirirken geleceğe de ayna tutuyor. İnsanı, emeği ve üretimi ateşin etrafında birleştiren fotoğraflar, Gedik Holding’in “hayat için” sloganına da vurgu yapıyor. Yaşadığımız dünyayı şekillendiren kaynak, günlük hayatta kullandığımız her şeyde ve her yerde bulunuyor. Arabalardan gökdelenlere, uçaklardan roketlere hiçbir şey kaynak olmadan mümkün olamazdı. Bu kadar önemli bir alanda, geçmişin tecrübesini bugünün teknolojilerini kullanarak birleştiren ve geleceğin inşasını yapacak olan yetenekleri cezbetmek de Gedik Holding’in önemli misyonları arasında yer alıyor.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
serap-karadeniz-kapak

Serap Karadeniz Resim Sergisi

22 Ekim - 11 Kasım 2018

serap-karadeniz-profil

Serap Karadeniz

Serap Karadeniz’in soyuttan gerçeğe temalı resim sergisi.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
muruvvet-durak-kapak

Mürüvvet Durak, Resim Sergisi

16 - 27 Kasım 2015

muruvvet-durak-profil

Mürüvvet Durak

Günümüzün son dönemlerinde, başarılı işlere imza atan, genç çağdaş sanatçılarından Mürüvvet Durak, 1981 de Isparta'da doğdu. Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim bölümünü 1999 yılında tamamladı. Pamukkale üniversitesi resim bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü sanat hayatını, Anadolu'da çeşitli yerlerlerde etnik araştırmalar yaparak konseptini Semboller ve Nazarlıklar ile belirlemiştir. Mürüvvet Durak'ın çalışmaları, yaratıcı hayalgücü ve düşsellik ekseninde, doğu ve batı motiflerinin dengeli sentezinden oluşmuş özgün çalışmalar olarak değerlendirilebilir.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız