dimitar-hinkov-sergi-kapak

Dimitar Hinkov - Resim Sergisi

08 - 20 Aralık 2014

dimitar-hinkov-275x420

Dimitar Hinkov

24 Ekim 1972 Bulgaristan doğumlu Dimitar Hinkov, 1991’de Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu Sahne Personel Bölümü, Filibe/Plovdiv (Vocational High School of Art- Performing Staff, Plovdiv) 1998’de Ulusal Güzel Sanatlar Akademisi – Sofya (National Acamedy Of Art, Sofia), “Sanatsal Boyama Teknikleri” Yüksek lisans derecesi, 2011 Sanatsal Boya Teknikleri Doktorası – Yeni Bulgaristan Üniversitesi, Sofya (New Bulgarian University, Sofia) eğitimlerini almıştır.

Sanatçı, 1991 yılından bugüne kadar bir çok kişisel sergiler düzenlenmiş, bir çok karma sergide yer almıştır.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
fatos-celikel-sergi-kapak

Fatoş Çelikel - Çığlığın Görüntüsü

08 - 25 Ekim 2014

fatos-celikel-275x420

Fatoş Çelikel

LCC'de Grafik Tasarım bölümünde almış olduğu eğitim, resim sanatına olan ilgi ve yeteneğini profesyonel bir boyuta taşımasında başlangıç oldu. Bu başlangıcı sağlam temellere akademisyenlerle yaptığı resim çalışmaları ile oturttu. Eserlerinin bazıları müzayedelerde sanatseverlerin beğenisine de sunulmuştur.

Çalışmalarında canlı renkler ve hareketli çizgiler kullanarak düşünülmemiş, hissedilmemiş ve görülmemiş ve düşüncüleri kurgulamaya çalışmış ve bunu izleyiciye iletmek istemiştir.

Yaşadığımız dünyada doğa hızlı bir şekilde yok edilmekte. Bir sanatçı olarak, bu yok olmaya tepki ve görülerini aktarmak istemiş ve böylece sanatçının kişisel sergisi “Çığlığın Görüntüsü” oluşmuştur.

Ağaç, sanatta sonsuzluğu temsil eden bir semboldür. Negatif olanı alır, temizleyip arındırır, geri vericiliği ise hep pozitif olur. Dolayısıyla ağaç, doğum ve ölümü temsil eden bir doğa harikasıdır. Bu sebeplerden sanatçı sergisinde ana konu olarak ağacı seçmiş ve yeni bir çizgiyle şekillendirip, sürrealist ve mizahi bir yaklaşımla işlemiştir.

Eserlerinde, izleyiciyi düşünmeye yönlendirip sorumluluk duygusunu hissettirmeye çalışmış ve görsel tatminden çok zihinsel aktifliğe gidilmesini önemsemiştir.

Doğa:
“Senin gibi nefes alıyorum, büyüyorum, ses veriyorum, hareket ediyorum, hissediyorum, bereketimi veriyorum ve seni koruyorum. Ben, sensiz yaşayabilirim, sen bensiz yaşayamazsın. Seni koruduğum gibi, sen de beni koru… Bu basit gerçekle yüzleştiğinde, senin için var olmanın anlamı olacak.”

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız

5K Resim Sergisi

16 Eylül - 03 Ekim 2014

esra-bora-duslerim-II-kapak

Esra Bora - Düşlerim II

01 - 12 Eylül 2014

esra-bora

Esra Bora

İlköğretim ve liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, İTÜ Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarında Bülent Bora’yla evlendim. Sim adından sevgili bir kızımız var. Aynı yıllarda foto modellik, oyunculuk ve sunuculuk gibi çalışmaları çok uzun süre ve özenle sürdürdüm. Yine bu yıllar süresinde birçok ülkeye seyahat ederek görsel hafızamı güzelliklerle doldurma şansı yakaladım.

Tezhip sanatına sevgili hocam Eda Şahan’la, çok severek ve hobi olarak başladım on beş güzel yılı tamamlayarak, stilize çalışmalarla devam ettim. Daha sonra gelen, sizlerle buluşma fikri beni çok heyecanlandırdı.

Değerli hocamın tüm bu yıllar boyunca verdiği destek ve eğitim; bilimle sanatın etkileşimi, sanatın tarihin her dönemiyle iç içe olarak gelişimini görmeme yardımcı oldu ve beni bugünlere getirdi. İlk sergim Düşlerim’de de sözünü ettiğim gibi, hayatta hiçbir şeyin rastlantı olmadığına, sadece sunulan seçenekleri değerlendirme fırsatımız olduğuna inanıyorum. Bu inançla, 29 Ekim doğumlu bir “Cumhuriyet Kadını” olarak, hat ve tezhip sanatını duygularımı katarak yansıtmaya çalışmak ve sizlerin beğenisine sunmak beni çok mutlu ediyor.

Sevgili hocam Eda Şahan ve küratör Yalçın Denizyılmaz’a özel teşekkürlerimle.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
2014.08.11-karma-resim-onizleme

Karma Resim Sergisi

11 - 30 Ağustos 2014

Başak Türker

Betül Şedele

Mehtap Can

Özge Uz

Saadet Fatinoğlu

Serenay Baydere

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız