muruvvet-durak-kapak

Mürüvvet Durak, Resim Sergisi

16 - 27 Kasım 2015

muruvvet-durak-profil

Mürüvvet Durak

Günümüzün son dönemlerinde, başarılı işlere imza atan, genç çağdaş sanatçılarından Mürüvvet Durak, 1981 de Isparta'da doğdu. Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim bölümünü 1999 yılında tamamladı. Pamukkale üniversitesi resim bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü sanat hayatını, Anadolu'da çeşitli yerlerlerde etnik araştırmalar yaparak konseptini Semboller ve Nazarlıklar ile belirlemiştir. Mürüvvet Durak'ın çalışmaları, yaratıcı hayalgücü ve düşsellik ekseninde, doğu ve batı motiflerinin dengeli sentezinden oluşmuş özgün çalışmalar olarak değerlendirilebilir.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
ali-kocak-kapak

Ali Koçak Resim Sergisi

03 - 14 Kasım 2015

ali-kocak-profil

Ali Koçak

1954 yılı Tokat doğumlu olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1973 yılında girdiği Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’na 3 yıl devam ettikten sonra ayrılan sanatçı, resim çalışmalarına bir süre ara verdi. Ancak, resme olan tutkusu bir an bile azalmadı. Sanatçı, ağabeyi ressam Kasım Koçak’ın atölyesinde 4 yıl çalıştıktan sonra 1988 yılından itibaren serbest olarak resim yapmaya devam etmiştir. Geçmişteki tecrübelerinin de yardımı ile iç dünyasındaki fantezilerini, düşlerini duygusal bir bağlamda, figüratif bir anlatım yolu ile ifade etmeye çalışmıştır.

Resim çalışmalarını, Bodrum’a yakın olan Kızılağaç’taki kendi atölyesinde sürdüren sanatçının bugüne kadar 25 kişisel, 15 karma sergide resimleri sergilenmiştir. Ayrıca sanatçının yurtiçi ve yurtdışı (Almanya, ABD, Fransa, Avusturya, Finlandiya, İngiltere) olmak üzere birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
saban-tuncer-kapak

Şaban Tuncer, Resim Sergisi

8 - 30 Ekim 2015

saban-tuncer-profil

Şaban Tuncer

1953 yılı Niğde doğumlu sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Niğde`de tamamladıktan sonra 1974 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-iş Bölümü`nü bitirdi. Malatya Hasan Varol Ortaokulu`nda göreve başladı. Sırasıyla Niğde Cumhuriyet Ortaokulu, Niğde Eğitim Enstitüsü, Niğde Eğitim Yüksekokulu ve Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü`nde görev yaptı.

Sanatçı Şaban Tuncer, 1987 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-iş Bölümü`nde lisans tamamladı. Niğde Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Ana Bilim Dalında da yüksek lisansını tamamlayan sanatçı en son görev yaptığı Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü`nden 2003 yılında emekli oldu.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
olga-keles-kapak

Olga Keleş Resim Sergisi

7 Eylül - 2 Ekim 2015

nihal-gures-kapak

Nihal Güres

11 Ağustos - 4 Eylül 2015

nihal-gures-profil

Nihal Güres

İstanbul Üniversitesi Klasik Diller Ve Filoloji bölümünden birincilikle mezun olan Nihal Güres, çalışmalarına Türk resminin ustalarından Sabri Berkel ile başladı. Sabri Berkel ile çagdaş sanat çalışmaları yapan Güres aynı zamanda Türk Minyatür sanatının inceliklerini öğrenmek üzere uzun araştırmalarda bulundu. Remzi Köklü ile kağıt yapım atölyelerinde, Semiha Berksoy ile hem dostluk hem de sanatsal birlikteliklerde bulundu. Eserleri Aydın Sofu tarafından lirik–ekspresyonist olarak adlandırılan Güres heykel alanında da çalışmalarda bulundu ve gerek yurt içi gerek yurt dışında çeşitli atölyelerde çalışarak bir çok başarılı çalışmalara ve sergilere imza attı. İlk sergisini 1993 yılında hocası Sabri Berkel'in desteğinde ve yönlendirmesinde açan sanatçı bugüne kadar 20 den fazla kişisel ve yüzlerce karma sergiye katıldı. Sanatçının yayınlanmış bir öykü kitabı da bulunmaktadır. Kağıt Üzerine Karışık Teknik Öykü ve sanatsal yazıları bir çok dergi ve gazetelerde yayınlanmıştır. Pek çok sergiden başarı ve teşekkür ödülleri almış olan sanatçı çalışmalarına yurt içi ve yurt dışında çeşitli sergi ve organizasyonlarla devam etmektedir.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız