sergi-gorseli

1000'de Bir, Aynur Ayhan Fotoğraf Sergisi

07 Mart - 16 Mart 2013

rusen-yilmaz-sergi-gorseli

İçimde Kalanlar Resim Sergisi, Ruşen Eşref Yılmaz

12 - 23 Kasım 2012

rusen-esref-yilmaz

Ruşen Eşref Yılmaz

2 Kasım 1952'de Erciş'te doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümünü bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Şiire, edebiyata ve resme ilgi duydu. On'un üzerinde kişisel sergi açıp önemli grup sergilerinde yer aldı. Goethe, Hermann Hesse ve Wolfgang Borchert'en çeviriler yaptı. Çeşitli yayın organlarında sanat felsefesi üzerine yazıları ve eleştirileri yayımlandı. "Kar Defteri" adında bir şiir kitabı da bulunmaktadır.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
sergi-gorseli

Rüzgar Gibi, Javad Alamdari

10 Temmuz - 10 Ağustos 2012

javad-alemdari

Javad Alamdari

1984 yılında İran’da doğan sanatçı, aile desteğiyle çocukluk yıllarında resme yöneldi. Lisede güzel sanatlar ve grafik eğitimi alan Alamdari, resim çalışmalarını uzun yıllar klasik tarzda sürdürdü. 21 yaşında İstanbul’a yerleşen sanatçı, Devrim Erbil atölyesinde çalışmaya başladı. 2007’de Erbil ve atölye arkadaşlarıyla Ayşegül Bayrak Sanat Galerisi’nde, ardından Nişantaşı’nda karma sergiye katıldı.

Son yıllarda soyut resme yönelen, zaman ve ışık hızı kavramları üzerinde yoğunlaşan Alamdari, halen İstanbul’da yaşıyor ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız
sergi-gorseli

Par-ça-lar, Ümit Erzurumlu

16 Mayıs - 02 Haziran 2012

umit-erzurumlu

Ümit Erzurumlu

İSO Sanat Galerisi 16 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında Ümit Erzurumlu’nun “Par-ça-lar” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. S. Yalçın Denizyılmaz’ın küratörlüğünde gerçekleşecek serginin açılış kokteyli 16 Mayıs saat 18.00’de İSO Sanat Galerisi’nde.

Sanatçı, “Son yıllarda tarzım fütürist bir biçim aldı. Bu bana konu zenginliğinin yanında daha özgür bir alan açtı.” diyerek, sanat anlayışındaki süreci tanımlamaya çalışmaktadır. Yurt içinde de bazı özel koleksiyonlarda resimleri bulunan Sanatçı halen Maltepe’deki atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir.

Sanat görüşü;

“Müzik ve Matematik kardeş, Rüzgar ve gürültü yakın akrabalarsa, Biz her şeyle akrabayız. Her bir resmimde bütün varlığın soyağacının dallarında gezerek aralarındaki ilişkileri sorguluyorum.

Zihnimde düşünceler kelimelerle kovalamaca oynuyorlar sanki. Bir Natürmort, çiçek veya doğa resmi yapmak süreç içerisinde mola değil görünmeyeni ifade edebilmenin bir başka yolu. Enstrüman çalan çizerken müziğin ritmine eşlik ediyor, kavga edenleri çizerken kalp atışlarını duyuyorum. Bir peyzaj çizerkense rüzgarın gürültüsüne karışı çatıların çığlıklarını dinleyebiliyorum.”

Sergiyi Gezmek için Tıklayınız